Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 hastalığı sebebiyle dünyada insan yaşamanın geleceği çıkacak aşıya bağlıdır. Özellikle yaşlıları ve kronik hastalığı olan kişileri etkileyen bu durum yüzünden Covid-19 hızlı test kitleri bütün dünyada en çok merak edilen konu oldu. Özellikle vatandaşın merak ettiği bir konu olan hızlı Covid-19 testleri maalesef Türkiye’de perakende olarak alışveriş sitelerinde satılamıyor. Covid-19 belirtileri gösteren kişilerin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi ve PCR testi yaptırması gerekiyor. Ücretli olarak yurt dışına gideceklere yapılacak olan PCR testi, özel hastanelerin bir kısmında da yapılabiliyor. İşin özü, hızlı test kitleri şuanda Türkiye’de perakende olarak satılamıyor.

ANTİKOR TESTİ SATIN ALABİLİYORSUNUZ

PCR testinden sonra hastanelerde son zamanlarda en çok tercih edilen bir diğer Covid-19 testi ise kandan bakılan antikor testleridir.  Özel hastanelerde de bu testi ücretli olarak yaptırabilir ve bu hastalığı geçirip geçirmediğinize bakabilirsiniz. Antikor testinin en güzel tarafı ise anlık olarak kandan Covid-19 test yapabilmesi ve geçmişte bu hastalığı geçirip bağışıklık kazanıp kazanmadığınızı gösterebiliyor.

TEMİZLİK EN ÖNEMLİ KONU!

Covid-19 hastalığına yakalanmamak veya bu hastalıktan evinizde izole bir şekilde kurtulmanın tek yolu temizlikten geçiyor. Evinizi sık sık havalandırmak ve temizlemek gerekiyor. Covid-19 hastalığından kurtulmak için temizlikten sonra beslenme geliyor fakat temizliğin olmadığı bedende maalesef istediğiniz kadar sağlıklı beslenin maalesef Covid-19 hastalığına yakalanabilirsiniz.