En iyi saç kurutma makinesi profesyonel kullanıma yönelik hazırlanan saç kurutma makineleridir. Bu yazıda en iyi makineleri nasıl ayırt edebileceğiniz anlatılacaktır ve yazı sonunda bir kaç marka tavsiyesi de yer alacaktır. En iyi saç kurutma makineleri fön çekebilmeyi sağlayan yüksek ısıya ve performansa sahip makinelerdir. Eğer amacınız basitçe saç kurutmaksa en ucuz saç kurutma makinelerini seçebilirsiniz. Ancak saçlarınız zor kuruyorsa, saç şekillendirme ihtiyacınız da varsa ve iyi bir saç kurutma makinesi ihtiyacınız varsa profesyonel fön makinelerini tercih etmeniz gerekmektedir. Peki hangi makineler profesyonel saç kurutma makineleridir?

En iyi saç kurutma makineleri profesyonel olanlardır

en iyi saç kurutma makineleri

Profesyonel saç kurutma makineleri kuaför ve güzellik salonlarında kullanılması amacıyla üretilen makinelerdir. Profesyonel saç kurutma makinelerini teknoloji marketlerde ve normal mağazalarda bulmak pek mümkün değildir. En iyi saç kurutma makineleri kuaför ve güzellik salonlarına satış yapan toptancılarda bulunurlar. Turbobella gibi Türkiye’de imal edilen bir kaç profesyonel marka dışında profesyonel makineler avrupadan ithaldir. Ama piyasada avrupada üretilmediği halde avrupada üretilmiş gibi pazarlanan bazı markalar da mevcuttur. Kuaför salonları fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticilerinin basit saç kurutucularını kullanmazlar. Bu elektrikli ev aleti üreten meşhur markalar zaman zaman ürünlerinde profesyonel salonlar için hazırlanmış gibi reklam kampanyaları da yapabilirler. Ama en iyi saç kurutma makineleri sadece güzellik sektörü için makine üreten markalardan çıkmaktadır. Peki profesyonel saç kurutma makineleri saça zarar verir mi?

profesyonel saç kurutma makinesi

Saç kurutma makineleri saça zarar verir mi?

Eğer sadece saç kurutma amaçlı kullanıyorsanız kurutma makineleri elbette saça zarar vermez. Saçı sık sık şampuanlamak saçı kurutabilir ve zarar verebilir ama bu saç kurutma makinesi ile alakalı değildr. Ancak eğer saç kurutmaktan öte saç şekillendirme de yapıyorsanız saç kurutma makineleri saça zarar verebilir. Her tür ısı işlemi saça zarar verir ve saçta keratin yıkımına neden olur. Özellikle en iyi saç kurutma makineleri yüksek ısı ve performansa sahiptir ve sık sık saç şekillendirmek saçın matlaşmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olabilir. Ancak saç kurutma makineleri ısıtılmış hava üflerler ve saça doğrudan ısı iletemezler. Bu nedenle makineyi saçınıza yaklaştırıp uzaklaştırarak ya da ısı düğmesinin kademelerini düşürerek saçınıza daha az ısı uygulayıp daha az zarar verebilirsiniz. Ama eğer profesyonel saç kurutma makineleri ile sık sık saç şekillendiriyorsanız CERAGAN Argan&Keratin gibi veya benzeri bir bakım serumu ile saçınıza sık sık bakım uygulamanız gerekir. Yoksa saçlarınız matlaşır ve saç telleriniz çirkin görünmeye başlayabilir. En iyi saç kurutma makinesi ni elde etmek için ne kadar ücret ödemek gerekir?

saç kurutma makinesi fiyatları

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

İş fiyata geldiğinde en iyi saç kurutma makineleri basit saç kurutma makinelerinden daha pahalı fiyatlara sahiptir. Bu fiyatlar 300 liradan başlayarak 4000 liralara kadar ulaşabiliyor. İthal ürünler son yıllarda kurlarda oluşan yükseliş nedeniyle oldukça pahalı fiyatlanıyor. İthal ürünlerin fiyatları 600 liralardan başlarken turbobella gibi yerli üretim profesyonel saç kurutma makinelerinin fiyatları 300 liralarda. En iyi makine en pahalı olandır mantığı bu makinelerde işlemiyor. Turbobella ion9000 2700 watt gibi piyasanın en yüksek performansına sahip olmasına rağmen ithal ürünlerin yarı fiyatına alınabiliyor. Burada fiyata etki eden asıl faktör, gümrük vergileri ve kur farklarından kaynaklanıyor. Peki en iyi saç kurutma makineleri hangi özelliklere sahiptir?

en iyi saç kurutma makinesi 2021

En iyi saç kurutma makineleri nasıl anlaşılır?

En iyi saç kurutma makinesine ulaşmak için ürünleri karşılaştırırken özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Mesela profesyonel saç kurutma makinelerinin çoğu ithal olduğu için ileriki yıllarda parça bulmak ve garantidan faydalanma konularında sıkıntılar çıkabiliyor. Saç kurutma makinesi alırken ilk bakılması gereken konu watt gücü. Watt gücü toplam enerji tüketimini yani performansı ifade eder. Piyasada 3000-4000-5000 gibi uydurma watt güçleri ile satılan makineler bulunmaktadır. Şu anda piyasadaki en güçlü saç kurutma makineleri 2500-2700 watt civarındadır. Bu 3000-4000 gibi yüksek rakamlar ise aslında watt gücü izlenimi vermeye kalkan model numaralarıdır. Yine ion özelliği olan saç kurutma makineleri hava sürtünmesinden kaynaklanan statik elektriği engellemektedir. En iyi saç kurutma makineleri genelde soğuk, sıcak, çok sıcak olmak üzere 3 ısı kademesine, orta ve hızlı olmak üzere 2 hız kademesine sahiptir. Sıcak ayar saç kurutmak için, çok sıcak ayar ise zor saçları kurutmak ya da saç şekillendirme amacı ile kullanılabilinir. Peki hangi markalar hangi modeller tavsiye ediliyor?

En iyi saç kurutma makinesi tavsiyeleri

en iyi saç kurutma makinesi fiyatları

En iyi saç kurutma makinesi için detaylı açıklamaların ardından farklı bütçeler için tercih edilebilecek, piyasada tavsiye edilen markalardan da örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

1) Turbobella ion9000 Saç Kurutma Makinesi (300 lira)

Turbobella’nın listenin birinci sırasında yer almasının nedeni hem en güçlü performansa sahip olması hem de Türkiye’de üretildiği için fiyatının da ithal saç kurutma makinelerine oranla yarı yarıya uygun olması. Üstelik firma müşteri memnuniyeti ve satış sonrası destek konusunda da iyi çalışıyor. Şikayetvar da firma ile ilgili tüm şikayetler çözüme ulaştırılmış durumda. Cihaz ev kullanımına da uygun.

2) Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi (3000 lira)

Dyson bir amerikan markası ve kendine has tasarımlar ile bir çok alanda üretim yapmakta. Dyson’ın saç kurutma makinesi klasik fön makinelerine benzemeyen, saptan motorlu çok farklı bir tasarıma sahip. Makine oldukça küçük ve ergonomik. En iyi fön makinesi sayabileceğimiz ve gerçekten en ileri teknolojiler ile üretilen dyson supersonic için söyleyebileceğimiz tek negatif özellik ise fiyatının 3000 lira civarında olması. Yine de özel indirimlerle bir kaç yüz lira daha aşağı alma imkanınız doğabiliyor.

3) Gamma Piu SRL 3500 Saç Kurutma Makinesi (800 TL)

Gamma piu İtalya’da üretilen kaliteli bir saç kurutma makinesi. Son zamanlarda parlux elchim gibi büyük İtalyan markalarının arasından sıyrılan Gamma Piu üst kalite ürünleri daha uygun fiyata sağlıyor. Eğer İtalyan saç kurutma makinesi kullanmayı tercih edenlerdenseniz Gamma Piu sizin için en doğru tercih olacaktır.