Dji osmo pocket ile başarı kazanan dji ürünün 2. jenerasyonunu piyasaya sürdü. 3 yöne hareket edebilen kendinden gimballı cep kamerası için ön sipariş alınmaya başlandı. Ürün dünyada 259 dolar fiyatla piyasada yerini alırken Türkiye’de DJI Pocket 2 fiyatı vergiler ile daha yüksek bir rakamdan satışa sunuluyor.

dji pocket 2 fiyatları

İlk versiyonundan daha gelişmiş özelliklere sahip olan dji pocket 2’nin sensörü büyümüş durumda. 1/1,7 inç boyutundaki daha büyük sensör daha yüksek görüntü kalitesi sunmakta.
64 megapiksellik fotoğraflar çekebilen kamera fotoğraflarda 8 kata kadar yakınlaştırma imkanı sunuyor. Büyük sensör daha fazla detayın ötesinde daha düşük ışık koşullarında da çok iyi performans gösteriyor. DJI yıl sonuna doğru yapılacak yazılım güncellemesi ile ürüne HDR desteği geleceğini açıkladı.

DJI Pocket 2’de 4 yönden gelen sesleri kaydedebilen 4 adet mikrofon bulunmaktadır. Kamera sesi takip edebiliyor. Önceki modelde 2 mikrofon bulunmaktaydı. 117 gram ağırlığındaki 12,5cm boyundaki cihaz kolayca cepte taşınabiliyor. 4K çözünürlükte, 24/25/30/50/60 kare sayılarında kayıt yapabiliyor. FullHD çözünürlükte ise 240 kareye kadar yüksek hızda kayıt yapma olanağı sunuyor.

DJI Pocket 2 Türkiye’de 3699 lira fiyatla satışa çıktı. 3699 lira standart versiyonun fiyatı. Ek aparatlarla satılan Creator Combo paketi ise 4999 lira olarak fiyatlanmış durumda. Büyük kameralar yerine daha pratik ürünler taşımak isteyenler için ideal olan ürünün timelaps kayıt seçeneğinin 4k desteklememesi ise eleştirilere neden oluyor. Gelecek yazılım güncellemeleri ile bu soruna da çözüm üretilmesi bekleniyor.